Wspaniała wiadomość dla osób niewidomych i słabowidzących

Wczoraj w wiadomościach Radia Pogoda usłyszałam mniej-więcej taką rewelację:

W Poznaniu pojawi się ileś (nie pamiętam, ile), nowoczesnych autobusów komunikacji miejskiej. Potem nastąpiła lista wspaniałości, w jakie te autobusy są wyposażone – jakieś systemy chroniące środowisko i inne takie. Najlepsze jednak było to: A teraz wspaniała wiadomość dla niewidomych i słabowidzących…. Myślałam, że usłyszę o jakichś super systemach mówiących o przystankach i kierunku jazdy, czy może o kontrastowych wyświetlaczach dla słabowidzących, gdy tymczasem „wspaniała wiadomość” brzmiała: Przyciski w autobusach będą miały napisy w alfabecie brajla. Buhahaha. Może ktoś puścił przez pomyłkę wiadomość sprzed 20 lat, bo może wtedy byłaby to rewelacja.

Reklamy

Informacje o skrytkawitka

O mnie dowiecie się więcej na blogu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzień za dniem. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wspaniała wiadomość dla osób niewidomych i słabowidzących

  1. danuaria pisze:

    Aśka, ponieważ każdy sądzi według siebie, to tak naprawdę była to wspaniała wiadomość dla tego, kto układał bądź czytał tę wiadomość.

  2. Dorota pisze:

    Asiu, a czy nie mówili tam przypadeczkiem o udogodnieniach dla osób widzących? Bo do poznańskiego autobusu jak już wsiądziesz, to koniec – nie dowiesz się, czym i dokąd jedziesz, bo nie ma tablic w środku, ani z numerem, ani z trasą. Nie ma ich też na boku autobusu, więc jeśli się zagapisz i nie spojrzysz, jaki numerek pojazd miał z przodu, to w ogóle strach wsiadać. Wobec takiego podejścia do pasażera brajl, chociażby tylko na przyciskach, to już naprawdę kosmos i dwudziesty trzeci wiek, przyznasz… 😉 Informacja pasażerska to nie jest ich mocna strona po prostu 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s